Czy czas Gentlemanów powrócił?

Czy czas Gentlemanów powrócił?

Po czym poznać gentlemana XXI wieku? W ostatnich latach zauważam powrót mody na bycie gentlemanem, choć nie nazwałbym tego modą. Jest to raczej sposób bycia, nie wymuszony i przychodzący naturalnie. Bycie eleganckim, szarmanckim facetem z klasą jest coraz bardziej widoczne wśród młodych mężczyzn. Również jest to coraz bardziej doceniane przez kobiety. Jak wygląda gentleman XXI wieku?
Przede wszystkim gentleman jest mężczyzną zadbanym. Jego kosmetyczka zawiera nieco więcej niż mydło, czy maszynkę do golenia. Odróżnia balsam po goleniu od wody kolońskiej. Uprawia sport dla zdrowia, lepszego samopoczucia i wzmocnienia swojej atrakcyjności. Jego znakiem rozpoznawczym jest zawsze czysty i zadbany zarost oraz starannie ułożone włosy.

Garderoba współczesnego gentlemana jest starannie dobrana. Umie dostosować ubiór do okazji oraz nie zalicza modowych wpadek. W sytuacjach formalnych zawsze ubrany w klasyczny garnitur. Jego znakiem rozpoznawczym są eleganckie dodatki jak spinki srebrne oraz poszetka.

Współczesny gentleman wybiera rzeczy designerskie, klasyczne oraz ładne. Po za dbałością o swój wygląd, starannym doborem ubioru do okazji charakteryzuje się również kulturą osobistą. Szacunek , uprzejmość oraz traktowanie kobiety jak damy to ich znak rozpoznawczy. Gentleman jest lojalny wobec przyjaciół oraz nie boi się dyskusji oraz przekazywania swojej opinii. Posiada własny kodeks moralny, którego się trzyma.
Mimo iż współcześni gentlemani nie przypominają tych z lat 20 dwudziestego wieku, a bardziej Daniela Craiga w najnowszych filmów o Jamesie Bondzie to pokazuje to samą falowość mody i zachowań ludzkich. Warto również nadmienić, że gentleman zawsze stawia ludzi nad pieniądze i zawsze stara się przestrzegać zasad savoir vivre.

1 komentarz

  1. ~Blog Ozonee · 5 sierpnia 2016 Odpowiedz

    Cześć! Bardzo fajny wpis :) Czy czas prawdziwych gentlemanów powrócił? Hm…To już muszą ocenić dziewczyny, ale mam wrażenie, że coraz bardziej narzekają na współczesnych facetów :P

Zostaw odpowiedź